Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

E trishtë/ Humb jetën shqiptari në Itali, iu përkeqësua gjendja pas infektimit me variantin Delta (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 39-vjeçar shqiptar në Pieve di Soligo, Itali ka humbur jetën si pasojë e infektimit me variantin Delta të Covid-19.

Mediet në Itali shkruajnë se Nikolin Ndoni, baba i një fëmije nuk ishte vaksinuar kundër Covid-19.

Pas infektimit ai u karantinua sipas të gjitha protokolleve mjekësore, por gjendja e tij u përkeqësua brenda pak ditëve. Pavarësisht mjekimit që mori në spital,  Ndoni nuk arriti do të mbijetojë dhe fakteqësisht ndërroi jetë para kohe. Për vdekjen e tij ka reaguar edhe kryebashkiaku i Pieve di Soligo:

Ne jemi shumë të trishtuar për humbjen e këtij bashkëqytetari tone. Ai ishte i integruar mirë në komunitet dhe i dashur nga të gjithë. Fakti që ai vdiq kaq i ri na trishton shumë”.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img