Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

E TRISHTË, humb jetën nga koronavirusi 16-vjeçari shqiptar

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a60b769b66f342799707664f7ea9abad

Një 16-vjeçar shqiptar i Kosovës ka humbur jetën mëngjesin e sotëm për shkak të Covid-19.

Bëhet me dije se 16-vjeçari prej ditësh po luftonte me virusin, por situata ishte përkeqësuar duke i marrë kështu jetën.

Betejën me Covid-19 e kanë bërë më të vështirë edhe sëmundjet bashkëshoqëruese që kishte i mituri.

Drejtori i Spitalit Regjinal të Gjilanit, Nisret Hajrullahu thotë se 16-vjeçari prej 10 ditësh ishte i shtruar në spital dhe ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img