Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

E TRISHTË/ E sorollatën sa tek Trauma dhe QSUT, vdes 53 vjeçari nga Ndroqi që nuk i dhanë mjekim. Deklarata që dha 1 ditë para se të ndërronte jetë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

E sorollatën në dyert e spitaleve dhe në fund nuk i dhanë mjekimin e duhur. Bëhet fjalë për 53 vje#arin Lutfi Çekiri nga Ndroqi, i cili ka ndërruar jetë pasditen e së premtes, pasi kishte kaluar ditën e natën pranë ambienteve të spitaleve, me shpresën se dikush do t;i jepte ndihmën mjekësore.

Ai vuante nga veshka, ulçera në stomak dhe ishte me tension të ulët, por mjekët e sorollatën sa në QSUT dhe sa te ‘Trauma’, duke mos marrë ndihmën mjekësore që i duhej dhe mund t’i kishte shpëtuar jetën.

Një ditë më parë ai u intervistua nga Fax News dhe tregoi se si e kaluan nga një spital tek tjetri, pa u shqetësuar aspak se sa po përkeqësohej gjendja e tij.

“Mbrëmë ishim në urgjencë dhe na kanë sjellë këtu për stomakun. Këtij i thotë shko tek infektivi, tjetri thotë s’je për këtu. Kemi qenë mbrëmë në Urgjencë, nga këtu shkuam në Laprakë. Atje më dhanë qetësues e më thanë duhet të shkosh të vizitohesh për stomakun. Tani nuk na japin përgjigje, një thotë shko atje. Jam me veshka, me ulçerë në stomak, tensionin e kam të ulët”, tha Çekiri.

Video nga Fax News:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img