Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E TRISHTË, dy motrat humbin jetën nga Covid-19 brenda pak orësh, varrosen në të njëjtën ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0099b34a3fb4d7cf96207332cba8bbee

Ato humbën jetën brenda disa orësh nga njëra-tjetra pasi kishin kaluar tërë jetën së bashku.

Dy motra të moshuara nga Manerbio në Itali, ishin shtruar në spital për disa ditë në të njëjtin repart dhe së bashku u larguan brenda vetëm dymbëdhjetë orësh. Pas një ceremonie të përbashkët, të dy u varrosën në varrezat e fshatit.

Pierina dhe Angela Carrera ishin 93 dhe 88 vjeç. Së bashku me motrën e tyre Luigina, ata ishin të vetmit të mbijetuar të një familje shumë të madhe të përbërë nga shtatë vëllezër dhe motra. Ato kurrë nuk u martuan, duke ia kushtuar jetën e tyre punës dhe familjes, shkruajnë mediat italiane

Të dy motrat kishin punuar për vite në të njëjtën fabrikë. Pierina ishte punëtore, Angela në vend të kësaj punonte si nëpunëse. Një pikë referimi në familje dhe për shumë nipërit dhe mbesat, dy motrat Carrera ishin gjithashtu të njohura brenda komunitetit lokal. Disa herë në fakt ato e kishin vënë veten të disponueshëm, veçanërisht në lidhje me aktivitetet dhe nevojat e famullisë, falë gjithashtu për përvojën e tyre si rrobaqepëse.

Dy motra vërtet të lidhura nga një lidhje e thellë, e cila i ka bashkuar gjatë gjithë jetës së tyre.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img