Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

E TRISHTË/ COVID-19 i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c16f6212daabecc121f7819e543e82c1

Në mesin e viktimave të ditëve të sotme nga Covid-19 në Kosovë gjendet edhe mjeku, Nexhip Berisha.  

Berisha nuk ka arritur të fitojë betejën me virusin që ka pushtuar botën këtë vit, duke e rritur numrin e mjekëve që kanë humbur jetën.

Lajmi është bërë i ditur nga drejtori i Spitalit të Prizrenit, Afrim Avdaj, i cili ka bërë edhe një dedikim prekës për kolegun e tij të ndjerë.

“Do të jesh me ne ashtu siç ishe me mua si shok i studimeve, si doktor dhe do të jesh me mua si frymezim i një miqësie dhe si një koleg i paharuar. Përjetësia ju takon heronjëve,punonjësve shëndetësore në betejën e tyre sublime ne ruajtjen e shëndetit të popullatës

Dr.Nexhip Berisha pusho në tokën e bekuar të Kosovës për të cilën punove pa rreshtur. Ngushllime familjarëve e miqve tonë të përbashkët”, thuhet në dedikimin e Avdajt për shokun e tij të ndjerë.

Nga fillimi i pandemisë në Kosovë deri më sot kanë ndërruar jetë nga koronavirusi mbi 20 punonjws shëndetësorë, shumica prej të cilëve kanë qenë aktiv duke punuar në institucionet shëndetësore.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img