Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

E trishtë / 15-vjeçarja ndërron jetë nga Covid ditën që do bënte vaksinën, pësoi inflamacion të zemrës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vajzë 15 vjeçare ka ndërruar jetë katër ditë pasi kishte rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Portsmouth të Mbretërisë së Bashkuar.

Nëna e 15-vjeçares Jorja Halliday tha se vajza nuk ka pasur më parë ndonjë problem shëndetësor. Në fillim ajo kishte pasur simptoma të ngjashme me gripin para se të merrte testin PCR që tregoi një rezultat pozitiv me Covid-19.

Jorja pasi u diagnostifikua se ishte bartëse e virusit u izolua në shtëpi. Pavarësisht antibiotikëve që po merrte gjendja e saj u përkeqësua dhe ajo u dërgua në spital.

Rezultatet paraprake nga ekzaminuesi mjekësor i spitalit treguan se Jorja kishte miokardit Covid, inflamacion i zemrës i shkaktuar nga virusi.

Jorja ishte studente në Akademinë Portsmouth, një kickbokser e talentuar dhe një muzikante aspiruese.

Ajo kishte planifikuar të merrte dozën e parë të vaksinës ditën kur ndërrroi jetë.

segfweg3g3g
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img