Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

E tregon ish-Gardisti: Porta e kryeministrisë në 21 janar nuk u hap nga protestuesi me makinë, por u la hapur nga…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71bc915826ab0a37bc1c9042e502a0d0

Ish-gardisti Agron Malaj, sot kryebashkiak i Matit, ka rrëfyer në Neës 24 se cili ka qenë personi që ka hapur derën e kryeministrisë në 21 janar.

Edhe pse për disa vite ishte menduar se kanë qenë protestuesit ata që kanë hapur portën e kryeministrisë me dhunë, Malaj rrëfen se ajo portë u hap nga një fotograf i Gardës, por ngeli e hapur pas tensioneve të mëdha.

“Porta u hap nga një fotograf i Gardës së Republikës dhe ngeli e hapur. Gjatë gjithë ngjarjes ka patur disa urdhra. Mund të ketë pasur urdhër “zjarr”, por nuk mund të identifikohej se kush mund ta ketë dhënë. Në momentin që u hap dera dhe pati një veprimtari të gurëve ndaj Gardës, një pjesë e madhe u largua nga aty ku ishin”, tha Malaj.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img