E TMERRSHME: Rrëzohet gjatë uljes aeroplani me rreth 200 pasagjerë në bord

Publikuar tek: bota, më 16:55 07-08-2020 E TMERRSHME: Rrëzohet gjatë uljes aeroplani me rreth 200 pasagjerë në bord Boeing 737 i rrëzuar në Indi

Një aeroplan pasagjerësh është përplasur me pistën e aeroportit të Calicut në Indi.

Sipas të dhënave paraprake, aeroplani Boeing 737, i Air India Express, i nisur nga Dubai është rrëzuar në pistë dhe ka rrëshkitur për disa metra duke u ndarë në dy pjesë.

Avioni ka rreth 200 pasagjerë në bord, përfshi shtatë pjesëtarë të stafit. Autoritetet indiane kanë njoftuar për viktima dhe të plagosur, por numri është ende i paqartë.

Forca të shumta të policisë dhe ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

wergf3gh4h43hdfh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA i vendos sanksione lideres së Hong Kongut dhe 10 të tjerëve: Mbështetën politikat kineze të shtypjes
Italia regjistron rritje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus »
Article Logic
Execution time: 0.012800931930542
array(1) { ["section"]=> string(80) "e-tmerrshme-rrezohet-gjate-uljes-aeroplani-me-rreth-200-pasagjere-ne-bord-216424" }