E TMERRSHME/ ISIS publikon pamjet e shkatërrimit të 'Shtëpisë së Bardhë' në SHBA (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:16 19-01-2018 E TMERRSHME/ ISIS publikon pamjet e shkatërrimit të 'Shtëpisë së Bardhë' në SHBA (VIDEO)

ISIS ka publikuar një video propaganduese ku është paraqitur shenjestra e rradhës pë tu sulmuar e cila është Washington. 

Video tregon pushtimin e plotë të qytetit dhe shenjestrën kryesore që është Shtëpia e Bardhë. Filmi është 5 minuta dhe është publikuar në rrjetet sociale nga grupet terroriste pro ISIS.

Skena fillon duke hedhur në erë një urë me anë të një kamioni plot eksplozivë dhe makinat që bien në lumë. Nuk dihet nëse kjo duhet të merret seriozisht, por edhe pse në video skenat janë më të vërtetë të tmerrshme.

Video nuk është e para e këtij lloji, por ajo çfarë të bën përshtypje është cilësia e lartë, që nënkupton se kanë punuar shumë për këtë video.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E tmerrshme! Makina hyn me shpejtësi mes pushuesve në plazh, vdes 1 foshnjë, plagosen 15 persona
Berluskoni lëshoi ‘bombën’ e radhës: Me presidentin e Mediaset kam bërë garën e urinës, kush e çon më larg... »
Article Logic
Execution time: 0.011309862136841
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-tmerrshme-isis-publikon-pamjet-e-shkaterrimit-te-shtepise-se-bardhe-ne-shba-video-107156" }