Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

E tmerrshme/ Adoleshenti hyn në çerdhe, vret 3 fëmijë të vegjël dhe dy edukatore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Brazil. Një djalë 18-vjeçar hyri në një çerdhe dhe qëlloi me një thikë të madhe disa fëmijë dhe stafin, duke lënë të vdekur 3 fëmijë dhe 2 edukatore.

Më pas ai e ktheu thikën nga vetja, e pastroi në qafë, bark dhe në të gjithë trupin. Kur fqinjët shkuan në vendin e ngjarjes pasi dëgjuan të qara, adoleshenti thuhet se e ktheu hanxharën ndaj tyre. 

Policia tha se ai së pari sulmoi një mësues që ishte në hyrje të çerdhes. Ai thuhet se e ndoqi atë në një nga dhomat, ku gjithashtu qëlloi fëmijët. “Ai u dërgua në spital në gjendje kritike”, tha Policia në një deklaratë. Autoritetet nuk treguan një motiv për sulmin e tmerrshëm dhe thanë se sulmuesi nuk kishte rekord penal.

Moshat e fëmijëve të vegjël nuk bëhen me dije, por mediat lokale bëjnë me dije se çerdhja ditor ishte për fëmijët e moshës gjashtë muaj deri në dy vjeç. Një fëmijë i katërt pësoi plagë të lehta, u tha shefi i policisë Jeronimo Marcal Ferreira gazetarëve jashtë godinës.

Çerdhja ndodhet në qendër të Saudades, një qytet me rreth 9,000 banorë. Guvernatorja Daniela Reinehr shpalli tre ditë zi në të gjithë shtetin.

Policia ushtarake tha se ata morën disa telefonata në 10:35 me kohën lokale nga fqinjët që raportuan se një burrë i armatosur me një hanxhar kishte hyrë në çerdhe dhe po sulmonte stafin dhe fëmijët.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img