E tmerrshme, 48 vjeçari kishte ngrënë 600 gozhdë, mjekët befasojnë ia nxjerrin të gjitha nga stomaku

Publikuar tek: bota, më 18:11 31-10-2017 E tmerrshme, 48 vjeçari kishte ngrënë 600 gozhdë, mjekët befasojnë ia nxjerrin të gjitha nga stomaku

Kirurgët mahnisin, me kujdes heqin 600 gozhda të hekurta nga stomaku i 48 vjeçarit, duke përdorur magnetin. Kirurgët hoqën 600 gozhdë nga stomaku i një burri i cili e kishte zakon të gëlltisë sende të çuditshme.

Familja e Pradip Kumar Dhali u konsultua me mjekët pasi ai u ankua për dhimbjen e barkut rreth dy muaj më parë. Për habi, një hetim me ultratinguj zbuloi se 48-vjeçari kishte një grumbull prej 600 gozhdash në bark.

Ai u pranua në spital, ku pas dy ditëve vëzhgim kirurgët përdorën një magnet për t’i hequr gozhdat nga stomaku i tij. "Ne kemi vendosur të veprojmë në të, ishte e rrezikshme pasi stomaku i tij ishte bërë anormalisht i madh dhe ishte i mbushur plot me gozhda, por për fat të mirë nuk e kishte shpuar stomakun. Ne pjesërisht ia kemi prerë barkun dhe përdorëm një magnet për t'ja nxjerrë gozhdat një nga një. Kishte më shumë se 600 brenda, dhe të gjitha u nxorrën jashtë".

trytrytrytry.jpg

tryrtyrty.jpg

trtrtrytryrty.jpg

jghjghj.jpg

ghghghghjgjgghj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandal/ Vajza shpërthen në të vjella, hap makaronat të gatuajë por brenda gjen mi të ngordhur
Berluskoni sërish nën hetim, ja akuza që rëndon mbi të »
Article Logic
Execution time: 0.012660980224609
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-tmerrshme-48-vjecari-kishte-ngrene-600-gozhde-mjeket-befasojne-ia-nxjerrin-te-gjitha-nga-stomaku-97861" }