Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E thotë profesori i njohur: Në Maqedoninë e Veriut ka më shumë shqiptarë sesa paraqet shteti në statistikat zyrtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7f76950bd01abce00de85274fcaffb00

Profesori dhe gazetari i njohur Emin Azemi ka komentuar procesin e shumëpërfolur të regjistrimit të popullsisë që po ndodh në Maqedoninë e Veriut.

Sipas tij, të gjitha përllogaritjet tregojnë se në Maqedoni ka më shumë shqiptarë sesa shteti paraqet në statistikat zyrtare, duke thënë se parametrat tregojnë se numri i shqiptarëve është mbi 30%.

“Numri i nxënësve nëpër shkolla, shtimi natyror, abonentët e telefonisë mobile, poseduesit e pasportave, janë disa nga këta parametra që rrëzojnë të gjitha tezat manipulative mbi numrin jo real të shqiptarëve”, shprehet Azemi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img