Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

E shtuna dhe e diela me mot të mirë, kthjellime dhe vranësia, reshje shiu të papërfillshme

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e shtunë (sot) moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonat malore të vendit në mesditë do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët. 

Ditën e diel moti parashikohet me alterine kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiut  pritet të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulët, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë. Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img