Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

E rrallë/ Vetëm 18-vjeç, zgjidhet kryebashkiaku më i ri në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Jaylen Smith, vetëm 18 vjeç, është zgjedhur si kryebashkiak i qytetit në në Arkansas.

I riu u diplomua nga shkolla e mesme në maj dhe më pak se një vit më vonë, 18-vjeçari u ngarkua në postin e ri, , si kryebashkiak i sapozgjedhur i qytetit në Arkansas, SHBA.

Smith, një demokrat, u zgjodh kryebashkiak i Earle, i cili ka një popullsi prej 1.831 banorësh. Ai mundi kundështarin e tij, Nemi Mattheës, mbikëqyrës i rrugëve dhe kanalizimeve të qytetit, me 235 vota kundër, sipas rezultateve jozyrtare nga zyra e nëpunësit të qarkut Crittenden.

“Unë nuk vrapova për të bërë një emër për veten time. Kam kandiduar sepse doja të ndihmoja komunitetin tim dhe ta çoja komunitetin tim në drejtimin që duhej të zhvendosej.”-tha Smith.

Më shumë


spot_img

spot_img