Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

E Rrallë! Të burgosurit dalin vullnetarë për të ndihmuar qytetin (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

13fc2a4a9d59fd2007da83e421a31212

Sipas portalit amerikan Fox News në qytetin e Lincoln në Amerikë të burgosurit kanë dalë vullnetarë për të ndihmuar qytetin që ka shumë problem nga ujërat e shiut.

Lincolni ka probleme në kohë shiu të fortë pasi ka shumë rerë që përhapet në rrugët e në shtepitë.

Problemi është i pashmangshëm pasi qyteti ndodhet në periferi të Missouri afër shkretëtirës amerikanë dhe ajri sjell shumë rerë në qytet.

Të burgosurit e qytetit kanë bërë një gjest të veçantë duke kërkuar të ndihmojnë në zgjidhjen e problemit.

Ata kanë mbledhur 1 ton rërë duke punuar dy ditë dhe i kanë larguar nga qyteti duke pastruar një sasi të madhe rëre.

Ky është një shembull si të gjithë mund të ndihmojnë që qyteti i tyre të bëhet më i mirë pa pritur ndërhyrjen e shtetit.

55887864_429089257838005_145308381530292224_n.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img