Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

E rrallë, prindër për herë të parë pas 15 vitesh, çifti kosovar u vendos binjakëve emrin Vjosa dhe Albin

spot_img

Lajme të ngjashëm

92453230b52c326dc84877d42c987b21

Një çift nga Kosova të cilët janë bërë prindër për herë të parë pas 15 vitesh kanë vendosur që binjakëve t’u vënë emra të 2 personaliteteve politike mjaft të njohura.

Prindërit i kanë quajur foshnjat Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Këtë vendim ata e kanë marrë me idenë që fëmijët të bëhen si Albini dhe Vjosa.

“Pas 15 vitesh u bëra baba i një vajze e një djali dhe emrat jau lash ALBIN e VJOSA , ishalla bëhen si Albin Kurti e Vjosa Osmani. Qofshin me jetë të gjatë e të lumtur Vjosa e Albini”, ka shkruar babai i fëmijëve në ‘Facebook’.

bebet-386x350_1.jpg

Më shumë

spot_img