Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

E rrallë për Shqipërinë; në Devoll del gjithë qyteti për festën e maturës, nxënësit zgjedhin prindërit për t’i shoqëruar (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Festa e maturës në disa qytete të Shqipërisë këtë vit ka qenë e veçantë. Kjo dhe për faktin se qendruan të mbyllur nga pandemia më shumë se 1 vit, pa festa dhe pa grumbullime.

Më e fundit speciale ka qenë në Devoll, e rrallë dhe një mënyrë festimi ndryshe nga çdo vit pararendës. Aty të rinjtë kanë vendosur që të mos krijohen çifte, por të shkojnë në mbrëmjen e maturës me prindërit e tyre.

Kështu zgjodhën maturantët të festojnë, me prindërit në mes të komunitetit.

Në disa festa të tjera mature këtë vit ka pasur edhe propozime për fejesë, ndërsa në Kukës disa djem u veshën si personazhet e serialit të famshëm anglez, “Peaky Blinders”.

Më shumë

spot_img
spot_img