E RRALLË/ Nëna lind vajzën në autobus, agjensia ofron udhëtime falas për vogëlushen deri  në moshën 18 vjeçare

Publikuar tek: bota, më 13:27 15-05-2019 E RRALLË/ Nëna lind vajzën në autobus, agjensia ofron udhëtime falas për vogëlushen deri  në moshën 18 vjeçare

Një grua solli në jetë fëmijën e saj në autobusin me të cilin po udhëtonte nga Barcelona në Bruksel.

Bëhet me dije se gruas i filluan dhimbjet e lindjes teksa po udhëtonte për të vizituar familjen e saj.

Dy shoferët e autobusit FlixBus u alarmuan kur bashkëshorti i gruas shtatzënë u tha se asaj i kishin plasur ujërat para kohe.

Shoferi në timon Guillaume Moity arriti që të ndalonte autobusin në një stacion të afërt ndërsa shoferi zëvendësues, Jérôme Cavasse mori në telefon shërbimet e emergjencës.

Pasi lindi vajzën në autobus gruaja u dërgua menjëherë në spital dhe të dyja gëzojnë shëndet të plotë.

Kjo është hera e parë në historinë e FlixBus që një foshnje lind në autobus, ndaj vajza do udhëtojë falas në FlixBus derisa të mbushë 18 vjeç.

flix-bus.jpg

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi në Zelandën e Re, Facebook ndryshon rregullat e VIDEO LIVE
Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani »
Article Logic
Execution time: 0.011926889419556
array(1) { ["section"]=> string(114) "e-rralle-nena-lind-vajzen-ne-autobus-agjensia-ofron-udhetime-falas-per-vogelushen-deri-ne-moshen-18-vjecare-164432" }