Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

E rrallë në Maqedoni, qindra të rinj marshojnë nëpër rrugë në zhegun e vapës pasi policia hoqi mbishkrimet “E duam Çamërinë” (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Para pak ditësh Policia e Maqedonisë së Veriut i hoqi të gjitha mbishkrimet “E duam Çamërinë” në Shkup, pa dhënë asnjë sqarim.

Ky akt u konsiderua një padrejtësi për shqiptarët, një shkelje e të drejtave të tyre për të dashur një pjesëz të vetvetes.

Sot në rrugët e Shkupit në zhegun e vapës në orën 14:30 kanë nisur marshimin nga platoja përballë Kalasë deri tek Ambasada e Greqisë. Marshimi u quajt “Marshi i paqes për Çamërinë”. Qindra të rinj janë mbledhur duke ecur rrugëve me pankarta dhe parrula për Çamërinë.

Ndiqni videot e mëposhtme:

Më shumë

spot_img
spot_img