Hapësire reklamuese

Bota

E rrallë, ndalet “big-ben” deri në vitin 2021, zbuloni arsyen

Shkruar nga Newsbomb

Është shumë rrallë, por zilja simbol e Londrës dhe e Anglisë do të ndalet. Mediat britanike raportojnë se zilet e “Big Ben-it” të famshëm nuk do të bien më, duke që filluar nga java e ardhshme dhe deri në vitin 2021 për shkak të një riparimi që do ti bëhët sahatit.

Big Ben është një simbolet e Londrës dhe ka ka tingëlluar për plot 157 vjet, duke mos u ndalur edhe gjatë periudhave te luftës. Më herët për shkak të rikonstruksioneve “Big-Ben” ndaluar dhe në vitet 2007, 1983 dhe 1985.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese