Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

E rrallë/ Daja kryebashkiak me LSI-në i dorëzon bashkinë nipit socialist

spot_img

Lajme të ngjashëm

7736180b121adeb7807349cd62855fe2

Një rast i rrallë ka ndodhur sot, kur në Bashkinë e Bulqizës kryebashkiaku i cili e la detyrën, Melaim Damzi nga radhët e LSI, i dorëzoi detyrën nipit të tij Lefter Allës nga radhët e PS-së i cili fitoi në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Dajë e nip shtrënguan duart, ndërkohë që Damzi i ka vendosur shiritin e kryebashkiakut nipit të tij Lefter Allës.

Kryebashkiaku i sapoemëruar pas betimit ka deklaruar se në mandatin e tij do të jetë sa më  transparent dhe se do të mbajë të gjitha premtimet e tij të bëra gjatë fushatës.

Më shumë

spot_img