Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

E RRALLË/ 35 italianë me banim në Vlorë anëtarësohen në PS, Rama u shpërndan kartat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Vlorë, kur ndër të tjera është takuar edhe me shtetas italianë, të cilët jetojnë në këtë qytet.

Deputeti Damian Gjiknuri ka lajmëruar në fillim të mbledhjes se 35 italianë i janë bashkuar Partisë Socialiste në Vlorë, pavarësisht se ata nuk mund të votojnë.

“Ky është një aktivitet simbolik. Sot kemi mundësinë të bëjmë anëtarësimin e 35 shtetasve italianë, të cilët jetojnë dhe punojnë në Vlorë. Për shkak të ndryshimeve të mëdha që ka pasur Vlora, ata kanë parë atraktive zhvillimin e Vlorës. Po ashtu ata e kanë parë jo vetëm atraktive qëndrimin në Vlorë, por edhe të përfshihen në partinë që e bëri këtë zhvillim. Ju në të vërtetë nuk votoni sepse nuk jeni shtetas shqiptarë, por e rëndësishme është që pse jo edhe të huajt të bëhen pjesë e një partie, siç është PS-ja”,- tha Gjiknuri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img