Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E rrallë, 25-vjeçarja sjell në jetë 9 fëmijë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë, por shumë e bukur ka ndodhur në Mali, ku një grua ka sjellë në jetë 9 fëmijë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se gruaja ka sjellë në jetë pesë vajza dhe katër djem. Gruaja shtatëzënë Halima Cisse, 25 vjeç, ka “çuditur” të gjithë autoritetet.

“Të sapolindurit (pesë vajza dhe katër djem) dhe nëna janë në gjendje të mirë shëndetësore”, tha në një deklaratë ministri i shëndetit i Mali, Fanta Siby, duke shtuar se ata do të kthehen në shtëpi brenda disa javësh.

Bëhet me dije se mjekët në mars 25-vjeçares i kishte thënë se kishte shtatëzënë me 7 fëmijë, teksa eko nuk kishte arritur të të zbulonte dy të tjerët.

“Aljazeera” shkruan se raste të tilla janë vërtetë shumë të rralla.

Screenshot 17 4

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img