Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

‘E respektoi mikun me vajzën e shtëpisë’, Tropojanët shpërthejnë ndaj Ermal Mamaqit: O plehrë meriton me të varë për kamsh, famën ta dha Ami

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51b44c3534452ce70e17b01ff1678e8e

Filmi ‘I love Tropoja’ i realizuar nga producenti Ermal Mamaqi ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët e fundit.

Ai është shoqëruar edhe me mjaft kritika të ndryshme në rrjetet sociale, ku qytetarë tropojanë shprehen se janë ndier të ofenduar.

Gjithçka mësohet se ka nisur nga një skenë e filmit që ndodh në këtë qytet, ku për të nderuar mikun e tyre, familjarët i vendosin vajzat e shtëpisë për të fjetur me të.

Kjo traditë është mohuar se ekziton në Tropojë, sa qytetarët kanë shpërthyer në komente deri në sharje dhe fyerje nga më të rëndat.

‘O qorri Ermal mamuthi o injorant se veç me u zgërdhi din ti se edhe me famë nga Ami u bëre o idiot dije mirë një fjalë se në Malsi ka qenë dhomë burrash e dhomë grash e në dhomën e burrave nuk hynin gratë o injorant, merre infon e saktë para se të flasësh se edhe me ardhë me e lup për nuse vajzën e shtëpisë nuk kishte shanc me nejt te dhoma e burrave vec sa me e pa dhe dilte. Mos shpif gjëra o plehrë i degjenerum ti meriton me të var për kamsh para pallatit kongreseve na e keni shpif me pa televizor kur dilni ju’, shkruan komentuesi në faqjen ‘I love Tropoja’.

Kujtojmë që ditën e djeshme, ish-deputeti i PD e cilësoi një fyerje, e nxitur nga producenti politik i Mamaqit (referuar kryeministrit Rama që është pjesë e filmit)  ndaj Tropojës dhe tropojanëve.

Haklaj u shpreh se ata po hakmerren ndaj Tropojës sepse nga aty nisi fluturimi i korifejëve të demokracisë Sali Berisha, Azem Hajdari, Besnik Mustafaj dhe qindra djemëve dhe vajzave, studentëve liberatorë, dallandysheve pranëverore të dhjetorit të vitit 1990 që sëbashku me uraganin popullor të Tiranës përmbysën diktaturën komuniste të mamaqëve, duke formuar  Partinë Demokratike.

Screenshot_10.png

Screenshot_11.png

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img