Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

E RËNDËSISHME/ Kreu i KE Donald Tusk në Tiranë, Shqipëria merr përgjigjen për negociatat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në 17 prill Shqipëria pritet të marrë përgjigjen nga BE për negociatat e antarësimin në BE.

Pikërisht në këtë datë në Tiranë do të mbërrijnë Shefja e Diplomacisë së Bashkimit Evropian Frederica Mogheri dhe Komisioneri Evropian për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit Johannes Hahn. Por mësohet se në datën 23 prill do të jetë vetë kreu i KE, Donald Tusk i cili do të dorëzojë progres-raportin e KE, ku është vendosur nëse për Shqipërinë do të happen negociatat ose jo.

Mësohet se zyrtarët e KE-së do të vizitojnë edhe Maqedoninë, Malin e Zi dhe Serbinë.

Më shumë


spot_img
spot_img