Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

E RËNDË/ Vritet shqiptari në Ekuador, ekzekutohet me mbi 20 plumba në mes të restorantit ( E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 34-vjeçar shqiptar në Ekuador ka mbetur i vrarë. Ergys Dashi u ekzekutua mbrëmjen e djeshme brenda një restoranti në veri të Guayaquil në Ekuador.

Sipas informacioneve të policisë mësohet se 34-vjeçari dyshohet se ishte përfshirë në trafikun e drogës.

Mediat vendase bëjnë me dije se atentati ndodhi mbrëmë rreth orës 19:00 ky viktima ishte ulur në një restorant, ku dy persona njëri prej tyre me një buqetë me lule në dorë u futën brenda lokalit dhe qëlluan për vdekje shqiptarin.

Gjithashtu në këtë atentat ka mbetur e plagosur dhe Angie Romero, 26 vjeçe, e cila ndodhej e ulur fare pranë tavolinës që qëndronte viktima.

Dashi në vitin 2014 është arrestuar nga policia po për kultivim droge, si pjesë e një operacioni që çoi prapa hekurave 32 persona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img