E RËNDË, Vritet gazetari në transmetim LIVE (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:30 22-04-2018 E RËNDË, Vritet gazetari në transmetim LIVE (VIDEO) Fragment nga video

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Nikaragua, pasi një gazetar është vrarë në transmetim të drejtëpërdrejtë. 

Teksa po raportonte dëmin e një banke në “Bluefilds”, gazetari Angel Gahona u godit me një plumb. 

Autoritet vendase nuk kanë dhënë shumë informacion, sakaq gjendja në Nikaragua paraqitet mjaft e rëndë, pasi në protestat e fundit janë vrarë të paktën 10 persona të tjerë. Protestat janë duke u mbajtur kundër ligjit të pensionit, i cili është miratuar nga presidenti Daniel Ortega.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëshket dhe përfundon në baltë avioni me 139 pasagjerë (FOTO)
Turqi, sfida kundër Erdogan, partitë opozitare marrin vendimin e rëndësishëm »
Article Logic
Execution time: 0.010935068130493
array(1) { ["section"]=> string(55) "e-rende-vritet-gazetari-ne-transmetim-live-video-117882" }