Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

E RËNDË/U rrëzua nga anija në Vlorë, ndërron jetë turistja 25 vjeçare, arrestohet punonjësi i mjetit lundrues

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë në spital turistja 25 vjeçare e cila ru rrëzua aksidentalisht në det teksa ishte duke zbritur nga një anije e ankoruar pranë portit të Vlorës.

Policia ka vënë në pranga 47 vjeçarin Aleksandër Golemaj, i cili ishte i punësuar në anijen nga e cila ra turistja dhe akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” të shtetasit A. G., 47 vjeç, banues në Vlorë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, mengjesin e sotëm, nga anija turistike ku ishte i punësuar, dyshohet se është rrëzuar një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 25 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës. Vijon puna për identifikimin e saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshem”, njofton policia.

Më shumë


spot_img

spot_img