Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
46 %
1.5kmh
0 %
Mër
8 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

E RËNDË, tregu përfshihet nga flakët, 15 të vdekur, mbi 50 të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 15 persona kanë vdekur pas një zjarr i madh përfshiu një treg në kryeqytetin kenian Nairobi.

Më shumë se 50 persona mbetën të lënduar nga flakët, e cila shpërtheu në mes të natës duke shkatërruar shumë mallra.

Gikomba është një nga tregjet më të mëdha në qytet dhe zjarret janë të shpeshta, duke çuar në spekulime se zjarrvënia është e qëllimshme, raporton gazeta Standard.

Megjithatë, shkaku i zjarrit nuk dihet ende.

Disa nga viktimat u dogjën, ndërsa të tjerët thithën tym helmues ndërsa u përpoqën të shpëtonin mallrat e tyre.

Të plagosurit janë dërguar në spital.

 

Më shumë


spot_img

spot_img