Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E RËNDË/ Shpërthen granata e groposur në Maliq, plagoset fermeri duke punuar tokën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një fermer në Maliq është plagosur nga shpërthimi i një granate teksa ishte duke punuar tokën me frezë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 16:10 në fshatin Shqitas të Maliqit, teksa raportohet se 39 vjeçari Hergert Spahiu ka marrë dëmtime në dorë dhe është dërguar menjëherë në spital.

“Më datë 16.05.2021, rreth orës 16:10, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi H. S., rreth 39 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, i cili duke punuar tokën e tij me një mjet bujqësor tip frezë, ka rënë në kontakt me një mjet shpërthyes (dyshohet granatë e vjetër) ku për pasojë ky shtetas ka marrë dëmtime në dorë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes”, njofton policia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img