Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

E RËNDË/ Rrëzimi i teleferikut në Itali, shkon në 9 numri i viktimave, 2 fëmijë në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Numri i të vdekurve nga aksidenti i teleferikut Mottarone në Stresa të Italisë është rritur në 9 persona. Kjo konfirmohet nga Shpëtimi Alpin dhe 118 Piemontezët.

Ata humbën jetën në vendin e ngjarjes, ndërsa dy fëmijë të moshës 9 dhe 5 vjeç, u transportuan në bordin e dy ambulancave ajrore me kod të kuq në spitalin Regina Margherita në Torino.

Në vendin e aksidentit, ekipet e Shpëtimit Alpin dhe Speleologjik janë ende në punë së bashku me Zjarrfikësit dhe Karabinierët.

Më shumë

spot_img
spot_img