Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

E rëndë/ Ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë në spital elektriçisti nga Memaliaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme njëri prej elektriçistëve, i cili ra në kontakt me energjinë elektrike në Memaliaj. Mësohet se Agron Manaj ka ndërruar jetë në spitalin e Gjirokastrës, pasi nuk mundur dot t’u shpëtojë plagëve të marra.

Dy punonjësit ishin duke punuar në një shtyllë tensioni për të riparuar linjën elektrike në fshatin Çërrilë, ndërsa ranë në kontakt me rrymën elektrike dhe u dërguan menjëherë në spitral për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Ndërkohë kolegu i tij, shtetasi me iniciale  A.H., 55 vjeç është duke u trajtuar në spital.

Më shumë
spot_img
spot_img