Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

E rëndë/ Qeni i braktisur kafshon fëmijën në trotuar, arrestohet pronari në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër fëmijë 11-vjeç është kafshuar në mënyrë makabre nga një qen i cili i ishte braktisur nga pronari i tij.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Llambi Bonata”, kur qeni, të cilin pronari e kishte lënë të lirë, i është turrur dhe ka kafshuar fëmijën.

Ky është rasti i dytë brenda pak kohësh që ndodh një ngjarje e tillë e rëndë, si pasojë e braktisjes së qenve të racave të rrezikshme nga pronarët.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Xh. L., 29 vjeç, për veprën penale “Braktisja e qenit të shoqërimit”, pasi në rrugën “Llambi Bonata”, qeni i tij ka dëmtuar një shtetas të mitur 11 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shohim shpesh nëpër qytet, pronarë që “reklamojnë” qentë e tyre të racave agresive si Pitbull ose Rotëajler, nëpër rrugët e Tiranës sikur të ishte trofe, duke i lëë edhe të lirë, me idenë se i kanë nën kontroll. Por ky veprim kthehet në rrezikshmëri të lartë për çdokënd që mund të jetë duke kaluar aty pranë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img