Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

E rëndë, qëllohet me plumb në kokë gazetari i njohur investigativ

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur investigativ, Pete R de Vries është plagosur rëndë, pas një sulmi që i është bërë në rrugën e Amsterdamit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se drejt gazetarit u qëllua 5 herë me armë, ku një plumb e ka marrë në kokë.

Policia bën me dije se ka arrestuar tre persosna në lidhje me ngjarjen. BBC shkruan se gazetari ishte i pajisur me mbrojtje policore, pasi kishte marrë kërcënime nga persona të ndryshëm.

Vries ndodhet në spital dhe po lufton me jetën.

Më shumë

spot_img
spot_img