Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

E RËNDË/ Po lahej në lumë, mbytet 15 vjeçari në Dibër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Potgorcë, Maqellarë.

Një 15 vjeçar ka humbur jetën pasi e ka marrë rrjedha e lumit Drini i Zi, teksa ishte duke u larë.

Në vendngjarje ka mbëritur grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

Dibër/ informacion paraprak:

Rreth orës 14.10, në fshatin Potgorcë, Maqellarë, shtetasi A.L., rreth 15 vjeç, duke u larë në lumin Drini i Zi, e ka marrë rrjedha e ujit dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë
spot_img
spot_img