Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
66 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

E rëndë, po bënte video për Tik Tok, adoleshenti qëllon për vdekje 5-vjeçarin me armë zjarri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Minesotë, ku është qëlluar për vdekje një fëmijë 5 vjeç.

Bëhet me dije se 5-vjeçari u qëllua për vdekje aksidentalisht në Ditën e Falënderimeve nga një adoleshent i Minesotës duke regjistruar një video për ta postuar në mediat sociale, Tik Tok.

Mediat e huaja raportojnë se 13 vjeçari kishte qëlluar 5 vjeçarin me armë për vdekje, teksa ishin duke xhiruar një video për rrjetet sociale.

Një hetim paraprak zbuloi se në një moment katër të rinjtë kishin gjetur një pushkë në shtëpi, filluan ta përdornin pushkën jashtë në garazh për të bërë një video të, kur aksidentalisht ahpi zjarr dhe qëlloi për vdekje djaloshin e vogël.

Sulmuesi adoleshent, i cili qëlloi “aksidentalisht”, u arrestua dhe po mbahet në Qendrën e Paraburgimit për të Mitur të Qarkut Hennepin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img