Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

E rëndë! Po bënin marshim, kamioni hyn mes turmës së komunitetit LGBT, një person humb jetën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur në Florida, pasi një kamion ka hyrë në mes të turmës që po festonin muajin e krenarisë.  Kjo ngjarje e rëndë ndodhi mbremjen e së shtunës, vetëm pak pasi kishte nisur parada e krenarisë dhe festivali i rrugës.

Sipas mediave të huaja, mësohet se një burrë i cili ndodhej brenda në kamion, menjëherë sapo parada filloi shtypi gazin dhe u fut mes njerëzve.

Ngjarja nuk është zbardhur ende, ndërsa policia është shprehur se nuk dihet nëse burri ka vepruar qëllimisht apo jo.

 Kamioni ishte i zbukuruar me flamurin me ngjyra të LGBTQ, gjithashtu edhe burri kishte veshur një bluzë në mbështetje të meshkujve homoseksualë. Ndërkohë, vetë shoferi ka thënë para policisë se këmba e tij u bllokua midis pedalit të gazit dhe frenimit duke bërë që ai të humbte kontrollin e automjetit.

Më shumë

spot_img
spot_img