Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

E RËNDË/ Plas sherri mes shqiptarëve në Itali, mbetet i vrarë një person

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka mbetur i vrarë me armë zjarri, pas një sherri me disa bashkëkombas në Itali.

Mediet vendase raportojnë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Sasso Pisano në provincën e Pisas, ndërsa nuk bëhen të ditura të tjera detaje.

Zona ku ka ndodhur përplasja mes shtetasve shqiptarë është rrethuar nga karabinierët, të cilët kanë sekuestruar kamerat e sigurisë në rrugë dhe po punojnë për zbardhjen e ngjarjes.

Ende nuk bëhen me dije shkaqet dhe emrat e personave të përfshirë në konflikt. Pas krimit autorët janë larguar menjëherë nga vendngjarja.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img