Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

E RËNDË, përplasen fort 2 makina, humbin jetën 4 të rinj, mes tyre dhe një 15-vjeçar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident rrugor shumë i rëndë ka ndodhur në prag të Pashkëve në Itali.

Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 3 të rinj nga Mignano Monte Lungo, në provincën e Caserta, dhe një 15-vjeçar. Përplasja ishte shumë e fortë sa tre të rinjtë vdiqën menjëherë në vendngjarje, ndërsa 15-vjeçari u transportua në gjendje të rëndë në spital dhe humbi jetën pak orë më vonë.

Të rinjtë që kanë humbur jetën janë Carlo Romanelli 19 vjeç, Matteo Simone, 19 vjeç dhe  Luigi Franzese, 20 vjeç. Të gjithë banues në Mignano Montelungo, afër Cassino. Shoferi tjetër Claudio Amato, 52 vjeç që jeton në Campo Zillone, një fshat i Mignano Montelungo, gjithashtu humbi jetën.

Mësohet se në momentin e aksidentit njëra nga viktimat ishte në video live në rrjetet sociale.

Një nga viktimat,  Luigi Franzese, ishte drejtpërdrejt në faqen e tij në Instagram kur ndodhi përplasja kokë më kokë dhe shumë miq ishin dëshmitarë të tragjedisë. Familjet e djemve arritën në vendin e ngjarjes edhe para se shpëtimi të shmangte hyrjen në zonë.

Të tre djemtë, miq të shkëlqyeshëm, jetonin afër njëri-tjetrit. Claudio Amato, i lindur në 1969, ishte duke drejtuar Fiat Idea. Ai doli për të blerë pica dhe po kthehej në shtëpi në fshatin Campo Zillone, por që fatkeqësisht humbi jetën.

Tre nga viktimat: nga e majta Matteo Simone, Luigi Franzese dhe Carlo Romanelli

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img