Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

E RËNDË/ PËRGJAKET xhamia, po falnin namazin, vriten tetë anëtarët e një familje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një xhami në provincën lindore të Afganistanit, ku tetë anëtarë të një familje humbën jetën pasi disa persona të armatosur hapën zjarr.

Sipas informacioneve të policisë  tetë personat që humbën jetën ishin nga e njëjta familje, pesë vëllezër dhe tre kushërinjtë e tyre.

Deri më tani indetiteti I autorëve nuk është bërë I ditur dhe nga informacionet e deri më tanishme mësohet se ngjarja ka ndodhur për disa konflikte për tokën.

“Të shtënat ndodhën në kohën e taravisë (lutje shtesë në mbrëmje gjatë Ramazanit). Ky ishte një sulm i shënjestruar dhe informacioni fillestar tregon se një mosmarrëveshje tokësore ishte arsyeja”

Përplasjet për mosmarrëveshjet për tokën janë të zakonshme në të gjithë Afganistanin. Të ashtuquajturat gjakmarrje mund të zgjasin me dekada, duke kaluar nëpër breza në një cikël dhune.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img