Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

E RËNDË NË TIRANË/ “Hajde me xhaxhin të të çoj diku!” I moshuari tenton të abuzojë seksualisht me të miturën: Donte të më fuste në ashensor…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e “Astirit” në Tiranë, ku një i moshuar dyshohet se ka tentuar të abuzojë seksualisht me një vajzë të mitur.

Nëna e të miturës me iniciale A.M ka shkuar menjëherë për të bërë denoncimin në Komisariatin e Policisë Nr. 6 në Tiranë, raporton Fax News. Nëna e të miturës ka thënë se nuk e njeh personin e moshuar, teksa mësohet se familja e vajzës jeton pranë vendit të njohur si “Vila L” në Astir.

“Vajza zbriti nga banesa me dy shoqet e saj. Një burrë i moshës rreth 60 vjeç e kapi nga krahu. E mori fillimisht me të mira duke e ftuar gocën ta shoqëronte. Më pas i tha “hajde me xhaxhin të të çoj diku”. Vajza sapo është larguar prej tij, ma rrëfeu çfarë kishte ndodhur. Erdha në komisariat të bëj denoncimin. Nuk e njoh personin abuzues, se kam parë kurrë edhe në lagje”, thotë në dëshminë e saj nëna e të miturës.

Edhe vajza e mitur është marrë në pyetje në praninë e nënës, xhaxhait dhe një psikologu, teksa ka treguar se çfarë ka ndodhur.

“Më tha mua më ço deri në katin e pestë. Deshi të më fuste në ashensor, nuk e njihja dhe më kapi paniku. Ai më mbante për dore dhe iu shkëputa duke vrapuar. Të njëjtën gjë bëri edhe me dy shoqet e mia, janë moshatare me mua por edhe ato vrapuan pas meje të tmerruara”, tregoi vajza e mitur në polici.

Grupi i Hetimit do të sekuestrojë kamerat e sigurisë në pallatin ku jetojnë vajzat e mitura për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e burrit të moshuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img