Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

E RËNDË në Theth, disa turistë bien në greminë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Theth mesditën e sotme, ku 2 turistë gjermanë kanë rënë në një greminë. Ata janë rrëzuar në alpet mes Valbonës dhe Thethit, ku për pasojë marrë plagë të rënda.

Ekipet e shpëtimit dhe ambulanca janë nisur menjëherë drejt vendngjarjes për t’u ardhur në ndihmë.

“Rreth orës 12:40, jemi njoftuar nga DVP Shkodër, se në kufirin mes Thethit dhe Valbonës, dyshohet se dy turistë gjerman, duke eksploruar zonën, janë dëmtuar rëndë.

Për t’u ardhur në ndihmë turistëve, janë nisur shërbimet e Policisë të Komisariatit Tropojë dhe shërbimet e DVP Shkodër, si dhe është njoftuar spitali i Tropojës, për të nisur ekipin mjekësor”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img