Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

E RËNDË në Teksas, gjenden në një kamion 46 emigrantë të pajetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Teksas, ku në një kamion janë 46 emigrantë të pajetë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 46 persona kishin ndërruar jetë, ndërsa 16, mes tyre dhe fëmijë janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

albsig

Të mbijetuarit ishin të lodhur dhe të rraskapitur nga nxehtësia brenda në kamion. Dyshohet se emigrantët humbën jetën pasi kamioni nuk kishte ajër të kondicionuar dhe nuk kishte ujë të pijshëm brenda.

Ministri i Jashtëm i Meksikës, Marcelo Ebrard, tha se dy guatemalanë ishin në mesin e atyre që u dërguan në spital. Kombësia e viktimave të tjera nuk dihet ende. Shoferi kishte braktisur kamionin dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img