Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

E rëndë në Skrapar, pronari i bujtinës gjen të vdekur turistin francez

Lajme të ngjashëm

Një turist francez që po qëndronte në një bujtinë në Skrapar, është gjetur i pajetë nga pronari. Mësohet se ka qenë vetë ky i fundit që ka njoftuar Policinë për ngjarjen dhe ka treguar se prej ditësh turisti 49 vjeçar qëndronte në bujtinën e tij.

Nga këqyrja paraprake në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës.

“Rreth orës 19:30, shtetasi M.L. njofton se në bujtinën e tij në fshatin Gjerbës, Skrapar, ka gjetur pa shenja jete shtetasin francez C.F, 49 vjeç, i cili kishte disa ditë që ishte akomoduar në këtë bujtinë.

Nga këqyrja paraprake në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës së 49-vjeçarit”, thuhet në njoftimin e shpërndarë nga Policia e Shtetit, shkruan newsbomb.al.


Më shumë