Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E rëndë në Kukës: Fqinji akuzohet për përdhunimin e 12 vjeçares, Gjykata e lë në burg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a9a42e3292bea704f78ff6ed3e71726a

Një 45 vjeçar është lënë në burg nga Gjykata e Kukësit, pasi akuzohet se ka përdhunuar fqinjen e tij të mitur, një vajzë 12 vjeçare.

Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet N.E, ndërsa gazetari i Ora Neës Elton Qyno shkruan se abuzimi mund të ketë nisur 2 vvite më parë, kur e mitur aka qenë 10 vjeçe, dhe ka vazhduar gjatë dy viteve të fundit.

Familja e vajzës ka bërë kallëzim dhe fillimisht çështja i ka kaluar Prokurorisë së Shkodrës, por më pas organi i akuzës ka shpallur moskopetencë duke ia kaluar dosjen Prokurorisë së Kukësit, për hetime të mëtejshme.

Familja e vajzës jeton në kushte të vështira ekonomike. Dyshohet se 45 vjeçari ka përfituar nga ky fakt dhe është afruar me të miturën. Dy ditë më parë prokuroria ka urdhëruar arrestimin e personit me inicialet N.E dhe sot gjykata ka vendosur ta lërë atë në burg.

N.E, në asnjë moment nuk e ka pranuar akuzën, ndërsa rezulton se është i divorcuar. Familja e vajzës  jeton në Kukës në një varfëri ekstreme dhe ka 4 fëmijë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img