Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

E rëndë në Kosovë, kërcënohet me thikë Shpend Ahmeti, ndërhyn policia

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Kosovës ka konfirmuar se kryetari i Bashkisë së Prishtinës Shpend Ahmeti është kërcënuar me thikë nga trajneri i futbollit, Afrim Toverlani.

Sipas njoftimit të policisë, i dyshuari ishte nën ndikimin e alkoolit kur ka bërë kërcënimin ndaj Ahmetit.

Pas kësaj Toverlani është arrestuar menjëherë nga forcat policore të Prishtinës, të cilat i kanë gjetur dhe sekuestruar mjetin prerës (thikë).

“Graçanicë, 25.10.2021-17:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili ka qenë nën ndikim të alkoolit dhe gjatë kontrollit tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një armë e ftohtë-thikë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img