Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

E rëndë në korfuz, shqiptari gjendet i vdekur në një kanal

Lajme të ngjashëm

Mëngjesin e sotëm një shqiptar është gjetur i vdekur në Korfuz.

63-vjeçari u gjet i vrarë në një kanal nga një shofer i cili po kalonte aty pranë.

Shoferi pikasi trupin i viktimës dhe më pas njoftoi autoritetet në Lefkimi.

Mësohet se shqiptari banonte në zonën Spartera, në të njëjtën zonë ku dhe u gjet.

Ndërsa paraprakisht dyshohet se 68-vjeçari është qëlluar me armë gjahu nga një distancë e afërt.

Familjarët i kishin humbur gjurmët me shqiptarin që prej mëngjesit të djeshëm dhe për këtë arsye kanë bërë edhe një denoncin në polici.

Sakaq policia e Korfuzit ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërkohë që mjekësia po bën ekzaminimet e trupit të viktimës.

Më shumë