Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

E rëndë në Kinë, një person sulmon me thikë dhe plagos 18 persona, shumica fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kinë, ku një burrë ka plagosur me thikë 18 persona, 16 prejt të cilëve fëmijë, në një shkollë në jug të vendit.

Sipas autoriteteve, një 24-vjeçar me emrin Zeng sulmoi me thikë edhe dy mësues, ndërsa dy fëmijë morën plagë të rënda.

Autoritetet nuk dhanë një motiv për sulmin e agresorit, por mediet lokale raportuan se i dyshuari po kalonte një divorc dhe gruaja e tij punonte në këtë shkollë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img