Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

E rëndë në Kavajë/ Bie nga kati i 5-të i pallatit duke punuar, humb jetën 45-vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kavajë ku një 45-vjeçar ka humbur jetën pasi është rrëzuar nga kati i pestë i pallatit ku po punonte.

Sipas njoftimit të policisë mësohet se shetasi A.M, banues në Shijak, ka ndëruar jetë pasi është rrëzuar nga pallati i cili po ndërtohej nga firma në administrim nga shtetasi A.K, i cili është arrestuar nga policia për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. K., 27 vjeç, banues në Tiranë, administrator në një firmë private, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”. Ditën e djeshme, duke punuar në një pallat që po ndërtohej nga firma në administrim nga shtetasi A. K., ka rënë nga kati i pestë i objektit dhe si pasojë ka ndërruar jetë, punëtori i firmës, shtetasi A. M., 45 vjeç, banues në Shijak”, thuhet në njofitmin e Policisë.

Njoftimi i plotë:

Tiranë

Vihen në pranga 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. S., 19 vjeç, për veprën penale “Prodhimi, mbjajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një mjet prerës thikë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. K., 27 vjeç, banues në Tiranë, administrator në një firmë private, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”. Ditën e djeshme, duke punuar në një pallat që po ndërtohej nga firma në administrim nga shtetasi A. K., ka rënë nga kati i pestë i objektit dhe si pasojë ka ndërruar jetë, punëtori i firmës, shtetasi A. M., 45 vjeç, banues në Shijak.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 kanë referuar materialet në Prokurori dhë po punojnë për kapjen e shtetasit E. N., 18 vjeç, pasi në rrugën “Dine Hoxha”, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me grushte shtetasin E. Xh., 32 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img