Hapësire reklamuese

Aktualitet

E rëndë në Kavajë, 35-vjeçari dhunon për vdekje të ëmën  

Shkruar nga Newsbomb
E rëndë në Kavajë, 35-vjeçari dhunon për vdekje

Është zbardhur ngjarja e shënuar në Kavajë, ku ndërroi jetë një 75-vjeçare. Policia njofton se  e moshuara nuk ndërroi jetë për shkaqe natyrore siç u raportua në fillim, por nga dhuna fizike.

Në lidhje me ngjarjes është arrestuar djali, Ndriçim Sokoli 35-vjeç, i cili ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij 75-vjeçare, dhunë e cila i kishte shkaktuar dëmtime që kishin sjellë si pasojë humbjen e jetës.

Dyshohet se 35-vjeçari që ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij, vuan nga problemet mendore.

Njoftimi i policisë së Kavajës:

U raportua fillimisht si vdekje natyrale, si rezultat i veprimeve të thelluara hetimore, zbardhet shkaku i humbjes së jetës së 75-vjeçares.

Vrau nënën e tij, nëpërmjet dhunës fizike, arrestohet në flagrancë 35-vjeçari.

35-vjeçari vuante nga sëmundje mendore.

Në vijim të veprimeve të thelluara hetimore të kryera në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës së shtetases I. S., 75 vjeçe, e cila u gjet e pajetë më datë 10.02.2024, në banesën ku jetonte me djalin e saj, sqarojmë se:

Në momentet e para, nga këqyrja e jashtme paraprake e trupit të 75-vjeçares, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe ngjarja është raportuar si vdekje natyrale.

Pas kryerjes së hetimeve të thelluara dhe ekspertizës mjeko-ligjore, është konstatuar se shtetasja I. S. kishte disa orë që kishte humbur jetën.

Gjithashtu, rezultoi se djali i saj, shtetasi N. S., i cili vuan nga sëmundje mendore, kishte ushtruar dhunë fizike ndaj 75-vjeçares, dhunë e cila i kishte shkaktuar dëmtime që kishin sjellë si pasojë humbjen e jetës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese